Restoranti

Restoranti i hotelit eshte vetem per pushuesit e hotelit ku cdo dhome ka tavolinen e vet, ku serviret ushqimi i kuzhines mesdhetare. Menyja eshte e pasur me gatime tradicionale ku serviret mishi i fresket dhe perime te zones dhe prodhimet e detit jane te gjitha ta kapura nga peshkataret e Spillese

Per te gjithe ata qe kane zgjedhur opsionin e dhomes me ushqimin e perfshire, me poshte po paraqesim menune e ushqimit qe serviret ne hotelin tone. Ju mund te porosisni ushqimin qe nje dite perpara dhe pasi uleni ne tavoline nuk prisni pasi ju serviret menjehere ushqimi qe tashme keni porositur

 

MENGJEZI                                   DHOMA                          NUMRI I PERSONAVE
1 QUMESHT                              ose                           CAJ MALI
2 VEZE E ZIER ( 1 kokerr)
DJATH I SHKRIRE , RECEL
VEZE TE SKUQURA, DJATH I BARDHE TOST ( sallam , djathe)

 

 

DREKA                                       DHOMA                               NUMRI I PERSONAVE
1 SUPE SALLATE DOMATE MAKARONA ose PASTICE
2 TAVE KOSI MISH PULE me PATATE PESHK me SALLATE
MISH VICI me PERIME SPECA  te  MBUSHURA BIFTEK FURRE
TASQEBAP PATELLXHAN I MBUSHUR FASULE ME MISH
3 FRUTA             ose              EMBELSIRE
4 UJE 1,5 LITRA per TAVOLINE ( DHOME )

 

 

DARKA                                        DHOMA                               NUMRI I PERSONAVE
1 KOS
2 PILAF me QOFTE PURE PATATE ME SALCICE FERGESE ME MELCI
FERGESE ME SPECA MAKARONA me SALCE ose GJALPE PICA