Restoranti

Restoranti i hotelit eshte vetem per pushuesit e hotelit ku cdo dhome ka tavolinen e vet, ku serviret ushqimi i kuzhines mesdhetare.

Menyja eshte e pasur me gatime tradicionale ku serviret mishi i fresket dhe perime te zones dhe prodhimet e detit jane te gjitha ta kapura nga peshkataret e Spillese

Restoranti funksionon ne baze te porosive qe japin klientet nje dite me perpara pasi ne kete menyre ushqimet jane gjithmone te fresketa dhe te shijshme.

Pushuesi qe ka  zgjedhur paketen e plote  porosit cfare te deshiroje nga menyja qe serviret si meposhte  per aq persona sa ka bere pagesen dhe cdo dite mund te porosisi gjera te ndryshme.

Ne kete menyre pushuesi nuk pret per vaktin etij  por sapo ulet i serviret ushqimi qe ka porositur vete nje dite me pare.

Pushuesit qe kane zgjedhur vetem fjetjen mund te porosisin cfare te deshirojne nga Menyja kryesore si ne cdo restorant tjeter por per gatimet tradicionale neqoftese i deshirojne duhet te porosisin nje dite me perpara pasi jane te limituara.

 

 

MENGJEZI                                   DHOMA                          NUMRI I PERSONAVE
1 QUMESHT                              ose                           CAJ MALI
2 Gjalp, Djathe i bardhe dhe Recel Veze e zier (1 kokerr), Djath i shkrire, Salcice (cope 1) Veze te skuqura, Djath i bardhe TOST ( sallam , djathe)

 

 

DREKA                                       DHOMA                               NUMRI I PERSONAVE
1 SUPE SALLATE DOMATE MAKARONA
2 TAVE KOSI MISH PULE me PATATE Furre PESHK me SALLATE
MISH VICI me PERIME SPECA  te  MBUSHURA BERXOLLE VICI ME PATATE TE SKUQURA
TASQEBAP FILETO PULE ME PANA DHE KERPUDHE FASULE ME MISH
3 FRUTA             ose              EMBELSIRE
4 UJE 1,5 LITRA per TAVOLINE ( DHOME )

 

 

DARKA                                        DHOMA                               NUMRI I PERSONAVE
1 KOS
2 PILAF me QOFTE PURE PATATE ME SALCICE FERGESE ME MELCI
FERGESE ME SPECA PASTICE PICA